ʥ
Your connection to our webseite is encrypted and secure
ı
ќ
Decide how your data will be used. Here are the settings
DetailsQ
Deutsch Deutsch English English Netherlands Netherlands Turkey

Log into your account, in order to get access to all features.

Login
or
or create a new account
+49-2166-6284-0
41
Nb

Niyobyum

92.90637 u
Adı Niyobyum
Simge Nb
Atom numarası 41
Atomik kütle 92.90637 u
Yoğunluğu 20 °C'de 8,57 g/cm3
Erime noktası 2750 K (2477 °C)

Niyobyum yarı mamul ürünleri

Almanya: Biz niyobyum yanı sıra niyobyumdan yapılmış yüksek kaliteli yarı bitmiş ürünler sunan küresel bir şirketiz. Eğer niyobyum yarı bitmiş ürünler satın alabilmek için güvenilir bir ortak arıyorsanız bize ulaşın. İletişim formu üzerinden veya Mönchengladbachda bizi ziyaret edin.

Niyobyum / Niyobyum yarı mamul ürünleri uygulamaları

Niobyum refrakter metaller ailesine aittir ve columbite, Coltan ve Loparit madenlerinden elde edilir. Öncellikle, niyobyum özel paslanmaz çelikler için bir alaşım elementi olarak kullanılır.

Niyobyum ve niyobyum alaşımlar metalik yarı mamuller olarak çok yönlüdür. Tantallara neredeyse eşdeğer olan iyi korozyon özellikleri nedeniyle kimya endüstrisinde yüksek oranda aşındırıcı uygulamalarda kullanılmaktadır. Diğer uygulamalar arasında Hamburg'daki XFEL DESY gibi hızlandırıcı sistemleri için yüksek saflıkta niyobyumdan yapılmış boşluklar yer almaktadır.

Niyobyum ve niyobyum alaşımları da tıbbi teknoloji (MRG), kaplama sektöründe (teknik kaplama), lamba endüstrisinde (sodyum buharı lambaları) ve uzayda (kontrol nozulları) kullanılır.

Niyobyum / Niyobyum yarı mamullerinin imalatı

Karmaşık çıkarma ve metalik niyoyum yarı bitmiş ürünlerin zor üretimi nedeniyle, malzeme pahalı ve sadece sınırlı bir ölçüde kullanılabilir.

Yarı mamul ürünlerin işlenmesi zor değildir. Malzeme oldukça yumuşak, sünek ve kolayca deforme olabilir ve iyi ve güvenli bir şekilde, gazlar için yakınlık dikkate alınarak, kaynaklanabilir. Mekanik işlemede, malzemenin kaba talaşlar üretmediği ve yağlanma eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.

Hava veya oksitleyici atmosferde yüksek sıcaklık uygulamalarında, niyobyum alaşımları özel olarak kaplanmalıdır, aksi takdirde doğrudan oksijenle reaksiyona girmelidir ve Nb2O5 oluştuğunda er ya da geç kendilerini tüketirler.

adalize | MK1 v8.9.15 | RegNr. 18430 | use-media Œ
û