ʥ
Your connection to our webseite is encrypted and secure
ı
ќ
Decide how your data will be used. Here are the settings
DetailsQ
Deutsch Deutsch English English Netherlands Netherlands Turkey Italian Italian

Log into your account, in order to get access to all features.

Login
or
or create a new account
+49-2166-6284-0
ȭ
Medizintechnik Titan
Tıp teknolojisi
ȭ
Fotolia_77422648_S
Tıp teknolojisi
ȭ
Fotolia_137005883_L
Tıp teknolojisi
ȭ
Medizintechnik Titan
Tıp teknolojisi
;
<

Tıp teknolojisinde titanyum

Yarı mamul ürünlerin tedarikçisi

Titanyum, biyo-uyumlu malzeme. Korozyona dayanıklı, anti-manyetik ve belirli bir mukavemetile Saf Titanyum ve Titanyum 6AL4V Eli, tıbbi teknolojide implant malzemesi olarak kullanılmak üzere önceden belirlenmiştir.

Malzemelerin fiziksel ve kimyasal özellikleri insan vücudu ve implant arasındaki farklı korelasyonlardan sorumludur.

Bu durumda, titanyum belirli bir yüzey tabakası oluşturur ve ayrıca kemik özel bir dereceye kadar büyümeye izin verdiği için, malzeme titanyum öne çıkmaktadır.

Bu nedenle, malzeme titanyum toksik değildir ve alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Diş implantolojisinde, diz ve kalça implantlarında ve en yaygın eklem cerrahi operasyonlarında sık kullanılan bir malzemedir.

Tıp teknolojisinde titanyum

1940 yılında Kroll prosesinin patenti alındıktan sonra titanyumunun ticari ve dolayısıyla ekonomik kullanımı başlamıştır. Titanyum, yüksek mukavemet, düşük özgül ağırlık (yoğunluk) ve çekici korozyon direncinden kaynaklanan tıbbi teknoloji gibi teknik olarak zorlu uygulamalarda kullanılan malzemedir.

Tıbbi teknoloji için titanyum, biyouyumluluğu, yani biyolojik ortamda direnç (anti-alerjik), düşük ısı iletkenliği, anti-manyetik davranışı nedeniyle yaygın olarak kullanıldığından neredeyse mükemmel bir malzemedir.

Tıp teknolojisinde titanyum uygulamaları

  • Diz, kalça ve omuz alanında eklem implantları
  • Kemik vidaları ve çivileri gibi elemanların yanı sıra kemik plakalarının sabitlenmesi
  • Diş sektöründe implantlar ve protezler
  • Kalp pili (gövde)

Titanyum alaşımı

Esas olarak tıp teknolojisinde kullanılan çeşitli titanyum nitelikleri, alaşımsız ve alaşımlı olarak ikiye ayrılır. Titanyum Grade 1, Grade 2 ve Grade 4 (ASTM F67 ve ISO 5832-2'ye göre) alaşımsız, alaşımlı olarak ise Ti6AL4V ELI (ASTM F 136 & ISO 5832-3'e göre ekstra düşük interstisyel) ve Ti6AL7Nb (ASTM F1295 & ISO 583-1-1'e göre) belirlenmektedir. Bu durumda, belirleyici yük kapasitesi alaşımlı titanyum eklem protezleri alanında veya kemik vida ve çivi alanında kullanılırken, Grade 1, Grade 2 ve Grade 4 diş alanında tercih edilir.

Titan yarı mamul ürünler satın alın

HWN titan titanyum yarı mamul ürünlerin dünya çapında tedarikçisi konumundadır. Herhangi bir sorunuz mu var ya da ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Yetkili servis ekibimiz size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Iletişim

  Email Direk hat
Angelika Link link@hwn-titan.de +49 2166 6284-46

 

adalize | MK1 v8.9.15 | RegNr. 18430 | use-media Œ
û