ʥ
Your connection to our webseite is encrypted and secure
ı
ќ
Decide how your data will be used. Here are the settings
DetailsQ
Deutsch Deutsch English English Netherlands Netherlands Turkey

Log into your account, in order to get access to all features.

Login
or
or create a new account
+49-2166-6284-0
74
W

Tungsten

183,84 u
Adı Tungsten
Simge W
Atom numarası 74
Atomik kütle 183,84 u
Yoğunluğu 19.25 g/cm3 (20 °C'de)
Erime noktası 3695 K (3422 °C)

Tungsten yarı mamul ürünler

Almanya: Tungsten yarı bitmiş ürünler satın almak için güvenilir bir ortak mı arıyorsunuz? Mönchengladbach (NRW) şehrinde bulunan HWN titan GmbH, Tungsten yarı mamul ürünlerinin küresel tedarikçisidir. Kendinizi yüksek kaliteli ürünlerimizden ikna edin ve personelimizle iletişime geçin. Size telefonla, iletişim formumuzu veya Mönchengladbach'taki tesisimiz aracılığıyla tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız.

Tungsten Yarı Mamul Ürünlerin Avantajları

Tungsten mükemmel termal ve elektrik iletkenliği, yüksek yoğunluklu, termal şoka karşı direnç, korozyon direnci ve yüksek erime noktası ile karakterizedir.

Saf durumda, beyaz-parlak malzeme de yüksek yoğunluklu kırılgan bir ağır metal olarak bilinir. Diğer tüm saf metaller ile karşılaştırıldığında, yüksek erime noktası ve ikinci en yüksek kaynama noktası vardır.

Tarih ve keşif

Tungsten, Almanca konuşulan dünyada "W"nin element sembolü olarak kullanıldığı kimyasal bir elementtir. Yaygın kelime Tungsten İsveç Tung Steen, "ağır taş" türetilmiştir. Carl Wilhelm Scheele 1781 yılında kalsiyum tungstate benzeri görülmemiş bir tuz tanıdı. Bu bugünün tungsteni değildi, ama tungsten oldu. Sadece Fausto ve Juan José Elhuyar kardeşler bugün Carl Wilhelm Scheele'nin yönetiminde bilinen tungsten'i tungsten trioksiti azaltarak keşfettiler.

Dünya çapında metal ürünleri

Bu metal henüz dünya çapında saf formda tespit edilmemiştir. Çin, Peru, ABD, Rusya ve Avusturya dünyanın en iyi bilinen mevduat arasında yer alıyor. Toplam küresel hacmin 2,9 milyon ton olması bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri tungstenin en büyük organizatörlerinden biridir. Öte yandan, açık arayla en büyük üretici, dünya pazarının %80'inden fazlasını elinde gören Çin'dir. Bunun nedeni ise Çinin çok sayıda elektronik, elektronik tüketim malları sektöründe dünya çapında bir satış pazarı olmasıdır.

Tungsten yarı mamul ürünlerinin kullanımı

Tungten malzemesi havacılık, yarı iletkenler ve elektronik, endüstriyel fırınlar ve birçok kritik uygulamalarda kullanılır. En ünlü örneklerinden biri eski klasik ampul filamenttir.

Tungsten alaşımı

Yüksek saflıkta tungsten ek olarak, HWN titan GmbH da tungsten alaşımları sunuyor. Bu şekilde, malzeme özellikleri daha yüksek sıcaklıklar için potasyum ekleyerek geliştirilebilir. Örneğin, potasyum tungsten aydınlatma sektöründe kullanılır. Ürün formunda çubuk, tungsten sağlamlığı da artar. Lantanit eklemek sadece yüksek sıcaklık direncini değil, aynı zamanda elektriksel davranışı da artırır. Tungsten lantanit ile daha iyi sürünme akım direnci ve rekristalizasyon sıcaklığı vardır.

Fiziksel

Yığışım hali: sabit
Kristal yapısı: 882 °C'ye kadar altıgen / Kübik oda merkezli >882 °C
Yoğunluk: 19,25 g/cm3
Manyetizma: Paramanyetik
Erime noktası: 3422 °C
Özgül ısı kapasitesi: 138 J(kg K)
Isı iletkenliği: 170 W/(m K)

adalize | MK1 v8.9.15 | RegNr. 18430 | use-media Œ
û