ʥ
Your connection to our webseite is encrypted and secure
ı
ќ
Decide how your data will be used. Here are the settings
DetailsQ
Deutsch Deutsch English English Netherlands Netherlands Turkey Italian Italian

Log into your account, in order to get access to all features.

Login
or
or create a new account
+49-2166-6284-0
ȭ
Luftfahrt Titan
Havacılık

Havacılıkta Titanyum

Yarı mamul ürünlerin tedarikçisi

Havacılık endüstrisindeki mukavemet ve korozyon direncine dair yüksek talepler, özgül ağırlık nedeniyle titanyum ve titanyum alaşımlarını tercih edilir hale getirdi. Sonuç olarak, uygulama alanları geniş kapsamlıdır ve mekanik olarak işlenmiş küçük yapısal bileşenlerden gövdedeki yük taşıyan parçalara veya motorlardaki küreklere kadar geniş bir yelpazededir.

"Son yıllarda havacılık alanında en önemli buluş Alman mühendis Otto Lilienthal'ın uçan cihazıdır." Nikolai Yegorovich Zhukovsky (dergi makale 1897).

Otto Lilienthal'in 1891'deki ilk sürgülü testleri "havadan daha ağır" prensibine dayanıyordu ve aerodinamikte mühendislik geliştirmeleri çağrısında bulundu. Bugün, odak ve mevcut sorun öncelikle iyileştirilmesi ve malzeme bilimi ve ilerleme üzerindedir.Materyeller ve malzemeler, bir yandan kendi özel mukavemeti ile ilgili olarak mümkün olan en düşük ağırlık ile karakterize edilir, ancak aynı zamanda hala mümkün olduğunca sıcak ve korozyona dayanıklı olmalıdır.

Havacılık için Titanyum yarı mamul ürünleri

Titanyum ve alaşımlarının ticari üretim olasılığı olduğundan bu yana, bu malzeme 1950'lerin başında sivil havacılığa geniş bir giriş yaptı. Başlangıçta motorlu jetlerin motorlarının parçalarında kullanılırken, artan talepler nedeniyle ilerleyen yıllarda titanyum ve Ti6Al4V gibi alaşımlarından giderek daha fazla yapısal bileşen üretildi.

Boeing'in Airbus A350 ve Dreamliner 787 gibi en son nesil uçaklarıyaklaşık %50 karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) için kullanıldı. Malzeme titanyum bu modern uçak türlerinde önemli ölçüde artan bir uygulama potansiyeline borçludur.

Yolcu hücresinde oluşan elektrokimyasal korozyon nedeniyle, örneğin yoğuşma nedeniyle alüminyumdan daha korozyona dayanıklı bir malzeme gereklidir. Titanyum uçak yapımı için önemli olan çeşitli özellikleri kombinasyonu ile karakterizedir. Burada yüksek mukavemet, yüksek kırık tokluğu, nispeten düşük özgül ağırlık ve korozyon direncinden bahsedilmelidir.

Titan yarı bitmiş ürünler satın alın

HWN titan dünya çapında farklı pazar segmentlerinden müşterilere malzeme tedarik etmektedir. Eğer titanyum yarı bitmiş ürünler satın almak istiyorsanız veya diğer metallerden yapılmış yarı bitmiş ürünlerle ilgileniyorsanız, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Iletişim

  Email Direk hat
Frank Lübbers  luebbers@hwn-titan.de +49 2166 6284-31
adalize | MK1 v8.9.15 | RegNr. 18430 | use-media Œ
û